Godziny otwarcia Muzeum:
poniedziałek - nieczynne
wtorek - 10:00-15:00
środa - 10:00-15:00
czwartek - 12:00-17:00
piątek - 10:00-15:00
sobota - nieczynne
niedziela - 10:00-14:00
Opłata za zwiedzanie Muzeum:
bilet normalny - 8,00 zł
bilet ulgowy - 4,00 zł
opłata za przewodnika - 15 zł
w niedzielę - wstęp bezpłatny
Kontakt:
Nowa oferta zajęć edukacyjnych na rok 2015/2016
2015-09-18
Oferta edukacyjna na rok 2015/2016 zawiera propozycję 15 tematów lekcji muzealnych oraz 16 tematów aktywnych warsztatów muzealnych skierowanych do różnych grup wiekowych. Nowością są lekcje muzealne poświęcone pierwszej wizycie w muzeum, gdzie przybliżane będą podstawowe pojęcia związane z muzeum, kolekcją oraz ochroną dziedzictwa kulturowego. W ofercie przygotowano 5 nowych tematów warsztatów skierowanych do młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Są to następujące zajęcia:
1. Kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania.
Kaligrafia to nie tylko umiejętność pięknego i starannego pisania, może również okazać się formą wyrażania ekspresji. Na warsztatach uczestnicy poznają najważniejsze zasady obowiązujące w sztuce kaligrafii. Pozwolą one również na zgłębienie tajników iluminacji, nieodłącznego elementu zdobienia tekstów, by wszystko to wykorzystać przy tworzeniu pięknych prac. Prowadzenie: mgr Renata Bożek.
2. W świecie symboli i znaków”.
Ludzie od wieków posługiwali się znakami i symbolami. Ale czy miały one dla wszystkich takie same znaczenie ? W trakcie warsztatów odpowiemy na pytania dlaczego ludzie używają symboli, jak się one kształtowały w odniesieniu do danych rzeczy ? Zastanowimy się nad znakami, które towarzyszą nam w codzienności oraz przestrzeni architektonicznej Kęt. Prowadząca: dr Marta Tylza-Janosz.
3. Mity w historii. Z warsztatu badań źródłowych historyka.
Lekcja ma na celu ukazanie pracy historyka w odtwarzaniu historii. Słuchacze zapoznają się z podstawowymi rodzajami źródeł historycznych, poznają metody analizy tych źródeł. Znajdą odpowiedź na pytanie co się dzieje z historią zanim trafi do podręczników i czy zawsze jest to prawda obiektywna. Podczas pracy ze źródłami dowiedzą się jak tworzy się mity o konkretnych wydarzeniach czy ludziach i jak radzą sobie z tymi opowieściami historycy. Prowadząca: dr Marta Tylza-Janosz.
4. „Stoimy tu na odpoczynku”. Pobyt I Brygady Legionów w Kętach w 1915 r.
Aktywne warsztaty majace na celu ukazanie miasta w okresie przebywania I Brygady w Kętach i okolicy (Czańcu, Bujakowie, Kozach, Kobiernicach, Osieku, Wilamowicach) 100 lat temu. Uczestników warsztatów podzielimy na 2 grupy. Pierwsza - wcieli się w rolę osób, mających poinformować władze legionowe o sytuacji w mieście. Druga grupa będzie działała jako szpiedzy obcej armii. Dodatkowo każdy dowie się, jak to jest przywdziać mundur legionisty (replika munduru). Prowadzenie: mgr Renata Bożek.
5. Skąd przybyliśmy ? Warsztaty genealogiczne. Warsztaty genealogiczne mogą stanowić zachętę do rozpoczęcia poszukiwań informacji o przeszłości i swoich przodkach. W trakcie zajęć będzie można zapoznać się z ważnymi pojęciami z dziedziny genealogii, rodzajami źródeł oraz tajnikami pozyskiwania danych w pracy historyków. Uczestnicy poznają zasady tworzenia imion i nazwisk oraz tworzenia tablic genealogicznych. Prowadząca: mgr Renata Bożek.
Zapraszamy chętnych do skorzystania z naszej oferty:
Plakat |
-
Informator_edukacyjny_na_rok_2015.2016.pdf, Informator edukacyjny 2015/2016